Po 9 letech ukončuji aktualizaci těchto webových stránek. Stránky zůstanou aktivní pro Vás, kteří budete chtít nahlédnout do historie chovatelské stanice Vormicelli.

Aktuální dění můžete nyní sledovat na adrese vormicelli.websnadno.cz.

Hurvínkovi (HURVÍNEK Valentinka) první potomci se velmi vydařili. Ve věku 11 týdnů jsem na nich nenašla já ani veterinární lékař žádnou vadu. Doufejme, že i přezubení bude bez problémů a skus zůstane nůžkový. Čas rozchodu štěňátek do nových domovů je naštěstí pozvolný. První odjela GABBAIA a pravidelné zprávy od jejích páníčků jsou milé a potěšující. Brzy se rozjedou domů i oba pejskové a doma zůstane temperamentní čertík GIDDA.Letošní léto plné tropických dnů jsem prožila s hadrem a kýblem stále po ruce, ale především jsem si užívala štěňátek a jako vždy dříve, tak i nyní jsem s úžasem a dojetím sledovala jejich vývoj. Stejně jako bude brzy končit léto, skončí mi i období plné emocí, shánění toho nejkvalitnějšího a zaručeně čerstvého masa, neustálého praní pelíšků a dek, téměř permanentního vytírání podlahy, pozorování štěněcího dovádění, matčiny dojemné a drsné výchovy a nahlížení na spokojeně odpočívající znavenou malou bandu.

19.07.2015 – hlášení z pelíšku

Ve čtvrtek 16.07.  vstoupila štěňátka do 4. týdne života. Konečně nastává čas, kdy mi velmi ostražitá maminka Dassi dovolí bez velkého nadávání, vyhrožování a vrčení se štěňátky manipulovat a pomazlit se s nimi. Respektuji její silně vyvinuté mateřské pudy a chápu, že mateřství vnímá jako cosi velmi privátního. Ostatní členové smečky trpělivě čekají na dobu, která se ostatně už velmi přiblížila, kdy Dassi zjistí, že při výchově potomků je každá pomocná tlapka dobrá.
Na přelomu 2. a 3. týdne prošla Dassinka obdobím nechutenství, ke kterému přispěla určitě i tropická vedra, před kterými nebylo úniku. Štěňátka stále přibírala na váze a maminka hubla a hubla. Dostávala pastu Probican a postupně se jí vrátil apetit, takže její až extrémně vyhublá postava, kdy jsem o ni měla skutečně veliký strach, je naštěstí minulostí. Vedra se sice vrátila, ale noci jsou už chladnější, takže se dá byt celkem příjemně temperovat.
Dassi už není se štěňátky celé dny, ale chodí odpočívat na její stará oblíbená místečka. 

Více fotografií a informací o štěňátkách najdete na vormicelli.websnadno.cz

 

25.06.2015  porodila časně ráno DASSI VORMICELLI svůj 2. vrh. Štěňátka přišla na svět spontánně, Dassinka se o vše postarala sama a já jsem jen s obdivem sledovala, jak dobře si vedla. Nejprve se narodily 2 fenky (GABBAIA a GIDDA) a po nich 2 pejskové (GAMBI a GORDIE), každé štěňátko vážilo přes 200 g (rozmezí 206 – 244 g). Všem se daří dobře a otec HURVÍNEK VALENTINKA slaví.

 

V posledním červnovém týdnu očekáváme štěňátka ze spojení norník HURVÍNEK VALENTINKA a C.I.B. + C.I.E. DASSI VORMICELLI. Štěňátka budou po rodičích v barvě tmavého divočáka, překvapení je málo pravděpodobné, a budou OI (osteogenesis imperfecta- dědičná lomivost kostí) negativní. Wrightův index je 3,125% (prababičkou z otcovy i matčiny strany je krásná nyní již 16 letá a dobré kondici se těšící TWINKY KALOKAGATHIA)

vlevo Dassi, vpravo Hurvínek:

18.05.2015  oslavila CHŇAPINKA VALENTINKA 12. narozeniny. Svou vůdčí pozici ve smečce si stále se zvláštní klidnou a samozřejmou převahou udržuje. Stále je také nejbedlivějším a nejhlučnějším domácím hlídačem. Třešinku na její narozeninový dort přidala její dcera z posledního vrhu DAFFI VORMICELLI, která úspěšně prošla oběma zkouškami (BZH a BZ) Poháru Českého lesa v dosledech 16. a 17.05.02015.

Ve druhém dubnovém týdnu začala DASSI VORMICELLI hárat. To znamená, že příprava na její 2. vrh je v plném proudu. Už za několik dnů se vypravíme za ženichem. Do užšího výběru se dostalo několik pejsků, z toho 1 zahraniční, ale od počátku jsem inklinovala k jedinému, který se velmi podobá svému úžasnému otci, po kterém se v mé chovatelské stanici narodily dva velmi pěkné vrhy. Krycím psem bude norník HURVÍNEK VALENTINKA, který pochází ze spojení C.I.T. a C.I.B., Evropský vítěz mladých, Šampion CZ, SK, Rakouska, Polska, Maďarska, Chorvatska, Lucemburska, Polska a WUT, norník, škrtič, vyhaněč DALAMÁNEK VALENTINKA a Šampionka CZ a SK NÍTĚNKA VALENTINKA.

20.03.2015  přišly aktuální fotky Festiny (FESTINA FRODI VORMICELLI).

 

15.03.2015  oslavila ESTIMABLE DEMI VORMICELLI 2 roky. Dostala praktický dárek, který jí i její paničce jistě poslouží k rychlému přesunu do přírody.

 

První dva únorové víkendy si smečka užívala sněhu na chalupě na Přebuzi.

   
 

29.01.2015  vrh „F“ oslavil 1 rok. Zdá se mi neskutečné, že už celý jeden rok zvládám péči o 4 drsňáčky. Malý Frupino je temperamentní, hlučný, devastační, urputný, sebevědomý a zároveň je to veliký mazlík, je vnímavý a učenlivý.  Jsem ráda, že ho mám. Maminka si s ním často hraje, takže i pro ni je přítomnost syna zajímavá. Sourozenci Fergano, Fortis a Festina udělali během roku také spoustu práce, sleduji, jak se u nich probouzejí lovecké vlohy a jak na to reagují jejich páníčci – všichni jsou báječní. Všem děkuji.

Loni v prosinci DASSI VORMICELLI splnila podmínky a v lednu obdržela titul Šampion Rakouska.

 

13.01.2015  je ARTEMIS VORMICELLI 9 roků. Čas neskutečně rychle běží a z mé malé psí holčičky je už rok veteránka. Artemis absolvovala 6 zkoušek, dvakrát měla štěňátka, mnohokrát byla velmi úspěšná na výstavách a denně je úžasnou společnicí a spolehlivou přítelkyní. Postupem času se stala strážkyní postele, nejdříve výhradně noční a později i denní, takže velká část jejího života, zvláště v čase krátkých zimních dnů, je vázána na tento kus nábytku, který shledala jako velmi praktický. Takové ty zimní špacírky jen na vodítku Artemis moc nemiluje, ale s tím, jak bude v nadcházejících týdnech přibývat světla, přijde brzy čas její velké aktivity.