V uplynulém roce se ARTEMIS předvedla až na podzimní Klubové výstavě v Praze, kde se ukázala i CHŇAPINKA, a na dvoudenní mezinárodní výstavě ve Welsu. Začátek roku se nesl v přípravách ARTEMIS na mateřství. V červnu porodila čtyřčlenný vrh "C". Krásné dva měsíce se štěňátky utekly velmi rychle a od poloviny srpna vyplňovaly všechny naše volné chvíle dlouhé vycházky do přírody. Borůvek bylo letos neobyčejné množství a obě feny využívaly naše lesní mlsání k nerušeným průzkumům širokého okolí. Dny se začaly rychle krátit, přišly první mrazíky, úžasné troubení jelenů ... A tak se i tento rok nachýlil ke konci. Radost nám vedle Chňapinky a Artemis přinášely i milé zprávy o našich odchovech i o jejich účinkování na výstavách.

   
 

24.12.2009  CHŇAPINKA stůně, takže tráví většinu času v pelíšku, a ARTEMIS je, stejně jako já, velmi smutná.

 

5. a 6.12.2009  v rakouském Welsu na dvoudenní mezinárodní výstavě získala ARTEMIS první den od rakouské rozhodčí p. Blaha V1, CACA, res. CACIB. V "cacibovém" kruhu dala paní Blaha přednost napudrované a lakem upravené feně z Ruska. Druhý den, kdy bylo přihlášeno více psů a posuzoval německý rozhodčí p. Muthsam, se dařilo ARTEMIS lépe a vyběhala V1, CACA, CACIB a BOB.

  
 

28.11.2009  jsme měli vzácnou návštěvu z Německa. Paní Thies přijela s malou CASSI. Těšíme se, že půjde ve stopách své maminky ARTEMIS. Nejdůležitější však je, že má úžasné zázemí a že kromě výstav, které ji už v příštím roce čekají, bude vedena také pracovně.

 
     

 

Letošní prodloužené babí léto stále láká na dlouhé vycházky do přírody.

 
   
   
 

25.10.2009  absolvovala ARTEMIS po mateřských povinnostech v doprovodu CHŇAPINKY svou první letošní výstavu. Šlo o Klubovou výstavu jezevčíků v Letňanech, které se zúčastnilo 335 psů. Vykročil zde do výstavního dění také pejsek COUSTEAU Vormicelli a jeho první vystoupení bylo velmi úspěšné. Získal ve třídě štěňat VN1, posudek plný superlativů a v závěrečných soutěžích  se stal 2.nejlepším štěnětem výstavy. ARTEMIS vyběhala v silné konkurenci V1, CAC, Klubový vítěz, BOB a 3.BIS a CHŇAPINKA v soutěži vítězů čestné třídy 2.BIS. Všichni tři nám udělali obrovskou radost. Manželům Landovým, majitelům Cousteaua, děkuji za laskavou péči i za prezentaci na této prestižní výstavě.

 
  

19.9.2009  nás navštívil malý COUSTEAU zvaný KUSÍK s paničkou a páníčkem. Setkání bylo moc milé. Kusík zdědil po babičce Chňapince a mamince úžasné vyjadřovací schopnosti a po dědovi Dalamánkovi a mamince temperament.

 

16.8.2009  přišla milá zpráva ze Slovenska. CHŇAPINKY syn BONIFACIO Vormicelli získal na dvoudenní MVP v Bratislavě 2xCAC, CACIB a res.CACIB.

9.8.2009  odjela malá CASSI. Absolvovala několik cest do přírody, setkala se s mnoha lidmi, občas se mnou byla v práci, občas na chalupě, takže poznala různá prostředí a přechod do nového domova jí dle hlášení nadšených páníčků nečinil vůbec žádný problém. ARTEMIS i CHŇAPINKA si užívají klidu a hadr na loužičky snad poprvé zcela uschnul.... Najednou mám spoustu volného času...

 
 

5.8.2009   je štěňátkům 9 týdnů. Pejskové už jsou se svými páníčky, jen fenka CIARA CASSI si bude ještě pár dnů užívat společnosti babičky CHŇAPINKY a maminky ARTEMIS než se také vydá na samostatnou cestu životem.

 
 

29.7.2009  je štěňátkům 8 týdnů. Jsou šikovná, velmi aktivní, dobře papají, přibíhají na zavolání. Stále delší intervaly bdělosti věnují především rvačkám. Dnes odjel do nového domova CASPAR. Dostal s sebou malou výbavičku, která mu má pomoci překonat tu velkou změnu.

 
    

22.7.2009  je štěňátkům 7 týdnů, zvládla tetování a 1. vakcinaci a učinila další krok k úplnému osamostatnění, neboť ARTEMIS ukončila kojení. Hodinové intervaly bdělosti jsou naplněné především rvačkami a výpravami za poznáním spojenými s devastační činností. Odpočinek trvá 2 - 3 hodiny.

  
 

Do sekce ŠTĚŇÁTKA byly přidány další fotky.

                                                         CASTOR                                                                 CIARA CASSI

 

                                                       CASPAR                                                                       COUSTEAU

 

15.7.2009  prožila štěňátka 6. týden, v něm se vypravila za poznáním dalších místností našeho velkého bytu a začala jezdit na chalupu. Maminka značně omezila kojení a když se pro ně rozhodne, velmi důrazně štěňata trestá za případné kousnutí. To je pak nářku. Babička CHŇAPINKA pomáhá s výchovou, ARTEMIS to konečně pochopila, a je na vnoučata stejně přísná jako byla na svá štěňátka.

 
 

8.7.2009   je štěňátkům 5 týdnů. Nožky ještě minulý týden vratké se značně zpevnily a konečně umožňují přesun v souvislosti se zamýšleným cílem. Dobrou náladu signalizuje veselé vrtění proutkem. První zoubky už jsou dobře prořezané a při vzájemných rvačkách se bolestivě uplatňují. Maminka má mlíčka stále dost, ale intervaly mezi „ tankováním“ už jsou delší.

 
 

1.7.2009  štěňátka prožila 4. týden. Všechna už umí chodit, ve dne se stěhují z porodní bedny na místo, odkud mají lepší přehled a snazší přístup na "čůrací" podložky. Začínají se prát, vrčí, vrtí proutky a reagují na pozvání k misce i ke hře s pískacími hračkami. Absolvovala další preventivní odčervení a stříhání drápků.

 
  

24.6.2009  štěňátkům jsou 3 týdny. Nožičky se posilováním zpevňují a zejména CASTOR je už používá k chůzi, ostatní o něco méně. Občas se někdo vykulí z pelíšku a za chvíli se hlasitě dožaduje společnosti sourozenců. ARTEMIS chodí do bedny už jenom kojit a obstarat hygienu. CHŇAPINKA je občas i v přítomnosti ARTEMIS v těsnějším kontaktu s vnoučaty, ale když se jde maminka vyvenčit, babička se s nimi vždy běží potěšit.

 
 

17.6.2009  štěňátkům jsou 2 týdny, mají za sebou první preventivní odčervení. Maminka více než čtyřnásobně zvýšila příjem potravy a produkuje dostatek mléka, takže všechna štěňátka pěkně rostou, jsou čilá, spokojená. Během 2 dnů postupně všechna otevřela oči. ARTEMIS je pečlivá maminka a babička CHŇAPINKA  zatím může pozorovat svá vnoučata jen z dálky.

 
 

10.6.2009  štěňátkům je 1 týden. Všechna zdvojnásobila svou porodní váhu. Věnují se především shánění mlíčka a spánku. Dnes poprvé absolvovala stříhání drápků.

         
 

3.6.2009 se ARTEMIS a LORDOVI narodila 4 štěňátka ( 3 pejskové a 1 fenka ). ARTEMIS se stala poprvé matkou a CHŇAPINKA je babičkou. Celé rodince se daří dobře, ARTEMIS je pečlivá a velmi ostražitá. Více, včetně informací o otci nového vrhu "C" brzy najdete v sekci ŠTĚŇÁTKA.

 

první minuty života


 

18.5.2009 oslavila CHŇAPINKA šesté narozeniny.

 

ARTEMIS se během prvního květnového týdne zakulatilo bříško. Je stále čilá, prohání se s maminkou CHŇAPINKOU a sleduje život ještěrek mezi kameny u potoka.

 
   
 

CHŇAPINKA kontroluje pohyb za potokem a na loukách slídí po stopách zvěře.

 

Velikonoc si CHŇAPINKA s ARTEMIS užívaly v Krušných Horách.  ARTEMIS velmi zaujala samice ještěrky obecné a číhala na ni téměř celé jedno odpoledne.

   

7.4.2009  dostala ARTEMIS ze sídla FCI v belgickém Thuinu oficiálně přidělený titul Interšampion krásy. 

 

29.3.2009  byla ARTEMIS nakryta psem LONELY LITTLE LORD Kalokagathia Fai. Pokud vše dopadne podle očekávání, stane se na konci května Chňapinka babičkou.

31.3.2009  přidáno do sekce Z DENÍČKU povídání o Chňapince a Artemis a pár nových fotek.

21.3.2009  první jarní víkend jsme prožili na chalupě. I tam už jarní sluníčko zahájilo boj se sněhem, jehož letošní nadílka je nebývalá. ARTEMIS začala s příchodem jara hárat a brzy pojede za krásným ženichem.