11.12.2010  DASSI VORMICELLI už 14 dnů čelí výchově své přísné matky, která je po odchodu sourozenců plně soustředěna jen na ni. Zato starší sestra Artemis je k Dassi velmi shovívavá, dokonce jí dovolí přičichnout i ke své misce s jídlem, což matka považuje za závažný společenský přestupek, který okamžitě trestá. Během dne je ovšem hodně chvilek, kdy si s Dassi obě dospělé feny něžně hrají. Po příchodu z práce, kam se mnou teď Dassi chodí, mají všechny tři obrovskou radost ze shledání.

 
 

 

28.11.2010  v poledne odjela DIDO Vormicelli. Jsem přesvědčená, že všechny fenečky mají milující páníčky a že jim budou výbornými společnicemi. První adventní nedělí se život mé smečky, která se rozrostla o DASSI Vormicelli, začíná pomalu stabilizovat. Po odjezdu malé Dido jsem vygruntovala celý byt a vyzdobila jej chvojím, cesmínou, jmelím. Na oknech září svícny a v lampičkách plápolají plamínky svíček. A tak skončilo jedno moc hezké období a střídá je jiné...

27.11.2010  je štěňátkům 9 týdnů. DAFFI a DINNI Vormicelli jsou už týden v nových domovech a s adaptací neměly problém. Zítra čeká tento krok malou zvídavou, odvážnou, milou, vstřícnou DIDO.

 
 

20.11.2010  je štěňátkům 8 týdnů. Proběhlo tetování, další odčervení, barevné mašličky na jejich krku byly vyměněny za obojky. Včerejší večeře byla poslední společná a dnes se se svými páníčky vydala do světa malá DAFFI. Máme zprávy, že byla statečná.

 
 

13.11.2010  prožila štěňátka 7. týden. Dostala první vakcinaci. Protože se už dobře orientují v prostoru, zvětšila jsem jim jejich manévrovací území, což vskutku uvítala a moc si pohybu užívají. Původní misky na krmení už nestačily a tak byly dodány misky nové. Všechny holčičky už používají k venčení většinou podložky a jen sporadicky na ně nevzpomenou. Přijaly hodně návštěv, včetně dětských, a všechny radostně vítaly. Aktivita štěňátek každým dnem narůstá, přibývají závažné rvačky střídané doplňováním energie a sladkým odpočinkem.

    
    
      

6.11.2010  je štěňátkům 6 týdnů. Absolvovala 3. odčervení. Suverénně už zvládají nejrůznější pohybové aktivity a rvačky s výhružným vrčením, které často končí velikým nářkem. Hlasitě se dožadují potravy a když se jim zdá příprava moc dlouhá, přidávají na intenzitě. Podobně se hlásí o mazlení. Některé holčičky jsou čistotnější, některé to moc neřeší.

 
   

30.10.2010  prožila štěňátka 5. týden. Začala přijímat návštěvy, Artemis k nim má volný přístup a s nelibostí nese, když je přísná maminka kárá. Maminčina výchova je dojemná. Např. pamlsek, který dospělé feny dostávají po jídle (sušený rypáček, čumáček, střívko), si Chňapinka zásadně chodí sníst mezi štěňata a běda, když si některé jen přičichne! V tlamičkách se štěňátkům bělají ostré zoubky a tak maminka omezila kojení a štěňátka začala zcela vyprazdňovat nabízenou misku. V pelíšku už čistotu udržují, v jeho okolí zatím méně.

   
 

23.10.2010  jsou štěňátkům 4 týdny. Přestože produkce mateřského mléka kulminuje, štěňátkům už nestačí a na začátku týdne se přihlásila o doplnění jídelníčku. V dásních se prořezaly první špičky mléčných zoubků. Všechna štěňátka se snaží vyprazdňovat se mimo pelíšek, ovšem zdaleka ne vždy se jim to podaří. Starší sestra Artemis už je s nimi v kontaktu a maminka to vlídně toleruje. Z plemenné knihy došla tetovací čísla, proběhlo 2. odčervení, stříhání drápků, fasování hraček, nákup obojků.

  
 

21.10.2010  dostala ARTEMIS VORMICELLI i CHŇAPINKA VALENTINKA z belgického Thuinu diplom Interšampion výstav (C.I.E.).

16.10.2010  jsou štěňátkům 3 týdny. Z miminek se stala batolata. Občas "jdou" bagetky i knedlíky na obchůzku kolem pelíšku, po které následuje zasloužený přísun mlíčka, důsledná hygiena a spánek. Maminka má zatím dostatek mléka, takže nepřikrmujeme. Občas je z pelíšku slyšet vrčení, někdy se vesele vrtí proutek, který signalizuje spokojenost štěněte. A já se musím pochlubit, že tentokrát si držím svou váhu, zatímco při 1. vrhu jsem zhubla o více než 5 kg.

   
 

9.10.2010  jsou štěňátkům 2 týdny. Rozdělila se do 2 dvoučlenných skupin, jednu tvoří knedlíci, ti už mají hodně přes 600 g, a druhou bagetky, které mají přes 500 g.Mají za sebou 1. preventivní odčervení a stříhání drápků. Všechna už otevřela očka a pilně pracují na rozvoji pohybového aparátu. Maminka je spokojená. Dostala jsem úžasnou zprávu od paní Thies. CIARA CASSI VORMICELLI v 16 měsících na MVP v Českých Budějovicích získala V1, CAJC, J-BOB, BOB a II. BOG. Paní Thies moc gratuluji a děkuji jí za vzornou péči, mimo jiné s Cassi již absolvovala v Německu 2 zkoušky, obě s plným počtem bodů.

 
 

2.10.2010  štěňátkům je 1 týden. Dokonale zvládají spánek, příjem maminčina mlíčka, veliký nářek, pokud není zrovna u tlamičky, a celkem rychlý přesun za jeho zdrojem.

 
 
 

26.9.2010  večer zemřela fenečka Dabbi na závažné poporodní komplikace, které se plně rozvinuly v průběhu dnešního dne. Nezbývá nám, než respektovat záměr přírody a pokusit se potlačit velký smutek radostí z těch žijících.

25.9.2010  porodila CHŇAPINKA Valentinka v 66. dnu březosti její třetí a poslední vrh. Porod byl fyziologický a na svět přišlo 5 feneček v barvě divočáka. Pohled do pelíšku na spokojenou maminku a pěkný vyrovnaný vrh je velikou odměnou za chvíle napětí zejména v čase očekávání porodu. Podrobnější informace o vrhu "D"najdete v sekci ŠTĚŇÁTKA.

  

 

24.8.2010  Od termínu krytí uplynuly už více než 4 týdny a začíná být zřejmé, že CHŇAPINKA VALENTINKA je březí.

Malinko jí zesílel dříve štíhlý "pas" a bříško se trošíčku zakulatilo. Pohybu si budoucí maminka užívá stále naplno a více času věnuje teď i odpočinku. ARTEMIS VORMICELLI je jako vždy stále s ní.

  
  

22.7.2010  byla CHŇAPINKA VALENTINKA nakryta psem LONELY LITTLE LORD KALOKAGATHIA FAI. 

 

Ve čtvrtek odpoledne jsme po vyvenčení Artemis vyrazili s roztouženou Chňapinkou do nádherného prostředí lesovny Vytůň, kde nás už Lordík se svým páníčkem Tomášem Říhou očekával. Po vlně tropických veder přišlo konečně mírné ochlazení,cestou nás potkal i vydatný déšť, které bylo umocněno svěžím vánkem z okolních lesů a tak posezení u Říhů bylo mimořádně příjemné. Chňapinka s Lordíkem nic neodkládali, oběma byl důvod setkání naprosto jasný a brzy bylo vše splněno. Oba se pak spolu po veliké oplocené lesní louce proháněli a já jsem během hovoru měla mnohokrát příležitost pozorovat překrásný Lordíkův pohyb, který zdědil po své matce Jorice z Rydlewa. Jen pomyšlení na doma čekající Artemis nás po 2 hodinách přimělo k tomu, že jsme se jen neradi rozloučili a vyrazili domů. 

Pokud vše dopadne podle očekávání, narodí se štěňátka ve 2. polovině září. 

 

5.7.2010  jsme se vrátili z návštěvy 9. ročníku tábora jezevčíků v Zeleném Háji u Kolovče. Více v sekci " z deníčku ". 

 

 

Druhá polovina června byla rekraeční, ovšem pokud má jezevčík příležitost k práci vždy ji plně využije. Někdy loví myši, jindy systematicky slídí až si o ostrou trávu odře nos...a jen zřídka jde spořádaně po cestě. 

  
 

12.6.2010  složila ARTEMIS VORMICELLI barvářské zkoušky honičů v I. ceně.
Zkoušky pořádal OMS Rokycany v honitbě MS Jestřáb Břasy. Artemis byla sice nejmenším účastníkem zkoušek, ale předvedla své veliké lovecké srdíčko a nadšení pro práci. Rozhodčí byli vlídní, atmosféra zkoušek byla příjemná i počasí nám celkem přálo, po rekordních 33°C bylo jen 28°C !

   
 

6.6.2010  jsme byly ( Artemis a já ) u naší guru na generální zkoušce BH, kterou jsme úspěšně prošly, a po krátké pauze jsme cvičily už jen poslušnostní disciplíny.

 

Květen končí, kromě studeného deštivého počasí přinesl i několik milých událostí.
18.5.2010  měla CHŇAPINKA VALENTINKA  7. narozeniny.

 

15. a 16.5.2010  se zúčastnil BONIFACIO VORMICELLI v Bratislavě KV a MVP, oba dny získal V1.

 

8.5.2010  absolvoval CASPAR VORMICELLI  ve svých 11 měsících zkoušky vloh v I. ceně.

Část několika květnových víkendových dnů jsme prožili v příjemné pracovní atmosféře s naší guru paní Danou Hájkovou. Kromě CASPARA se přijel seznámit nejen s liškou i COUSTEAU VORMICELLI. Ani jejich maminka ARTEMIS VORMICELLI nezahálí a připravuje se na rozšíření svého pracovního rejstříku.
Přestože počasí není příliš vlídné, trávíme většinu volného času v přírodě. Občas nás překvapí slejvák, ale i sluníčko alespoň chvílemi zahřeje. Ovšem rozmary letošního jara nás někdy nutí oddávat se odpočinku i ve dne.

   
 

Letošní jaro je plné událostí. Navštívila nás malá CIARA CASSI VORMICELLI,  na Speciální výstavě jezevčíků v Holýšově úspěšně do výstavní sezóny vykročil CASPAR VORMICELLI, předvedla se i CHŇAPINKA VALENTINKA ( tř. čestná – V1, vítěz tř. čestné ) a ARTEMIS VORMICELLI ( tř. vítězů – V1, CAC ). 2.4.2010 byl CASPAR VORMICELLI  na svodu loveckých psů a před 14 dny si byl vyzkoušet norování  a dařilo se mu tak, že jediné, co pro zkoušku ještě musí udělat, je počkat si, až dosáhne věkového limitu 12 měsíců. 17.4.2010 složila v Německu CIARA CASSI VORMICELLI se 100% ziskem bodů Sp/J, což je obdoba našich zkoušek vloh. Následující den se zdárně prezentovala na malé klubové výstavě v Lipsku. Tentýž víkend absolvoval svod i malý COUSTEAU VORMICELLI. Raduji se, že mé odchovy přinášejí jejich majitelům a samozřejmě i mně tolik radosti.

17. a 18.4.2010  první skutečně jarní víkend na chalupě ( nadm. výška 890 m ).

  
    

20.3.2010  CIARA CASSI VORMICELLI na návštěvě v Čechách.

 

Čekání na jaro je letos nekonečné. 

 

22.2.2010  bylo do DENÍČKU přidáno nové povídání s fotkami. Minulý týden jsme dostali fotky malého CASPARA VORMICELLI , který se připravuje na Speciální výstavu do Holýšova. 

 

17.1.2010  byla CIARA CASSI VORMICELLI poprvé na výstavě. Šlo o MVP v Norimberku, kde se předvedla v dorostu. Posuzoval německý rozhodčí p. S. Muthsam a získala opravdu špičkový posudek. Paní Iris Thies, majitelce Cassi, děkuji za předvedení a gratuluji k pěknému výsledku.

13.1.2010  slaví ARTEMIS VORMICELLI 4. narozeniny.

 

5.1.2010  CHŇAPINKA VALENTINKA se uzdravila, má vynikající náladu a je z ní zase to milé malé zlobítko. Doma je hned mnohem veseleji.