ZELENÝ HÁJ - 9. ROČNÍK TÁBORA JEZEVČÍKŮ

 

V pondělí 5. 7. 2010 jsme se po 3 dnech prožitých v táboře jezevčíků v Zeleném Háji u Kolovče museli vrátit do Karlových Varů - v ulicích tropická vedra a ruch filmového festivalu silně kontrastoval s nádherným prostředím Zeleného Háje, rekreačního střediska uprostřed svěžích lesů plných aromatických jahod a borůvek. Zelený Háj se na 9 dnů proměnil v zázemí pro tentokrát obrovský počet jezevčíků a jejich páníčků. Právě probíhá už 9. ročník tábora jezevčíků pořádaný paní Danou Hájkovou, naší guru.

Poprvé jsme se zúčastnili tábora v Černíkově v roce 2005 s Chňapinkou. Chňapinka tam složila dvě zkoušky a já jsem se mnohému naučila. V roce 2006 jsme byli už i s malou Artemis v jejích 7 měsících na rekreačním táboře ve Vidžíně, další tábory jsme absolvovali v roce 2007 a 2008, v roce 2009 měla Artemis v době tábora štěňátka, takže jsme jet nemohli. V letošním roce jsem předpokládala, že si bude v červenci Chňapinka užívat mateřských radostí. Každoročně mám rezervovanou dovolenou spojenou s Dnem slovanských věrozvěstů a s Dnem upálení mistra Jana Husa, kdy se tradičně tábor jezevčíků koná.

Letos jsem vzhledem k očekávaným štěňátkům tento termín dovolené při jarním plánování přenechala mé kolegyni. Nakonec se to vyvinulo trochu jinak, Chňapinka si poněkud prodloužila cyklus, takže štěňátka nejsou, avšak objednanou dovolenou na Islandu kolegyně už samozřejmě čerpá. A tak jsme do Zeleného Háje mohli přijet jen na 3 dny.

V sobotu jsme byli svědky vyhlášení výsledků zkoušek vloh, které se konaly v den nástupu do tábora. Většina psíků zkoušky složila.
Tentýž den večer se chod tábora naplno rozeběhl. Od nedělního rána se jezevčíci se svými páníčky, z nichž se postupně zrodí vůdci, přesouvají na různá stanoviště v honitbě a na noru. Kolony aut, která vezou jezevčíky za příslušnými cíly, jsou opravdu dojemné...
Po absolvování nedělního rozřazování psíků podle jejich schopností guru s výcvikáři stanoví, kdo se s pejskem zaměří na noru, kdo na barvu a kdo bude cvičit na obě zkoušky.

Večer je plný vyprávění a zatímco jezevčíci odpočívají v posteli po náročném dnu, páníčci - vůdcové si sdělují bohaté dojmy z výcviku.

Pro mnohé z nás je tento červencový týden týdnem pravidelných setkávání s přáteli ze všech oblastí Čech a Moravy. Od pondělního rána už každý funguje podle časových rozpisů a vše má jasný řád, každý ví, co a kde má s pejskem dělat a všude v honitbě jsou výcvikáři připraveni každému s pejskem pomoci.

Mám velikou radost, že i 9. ročník probíhá v nádherné pracovní atmosféře a věřím, že splní očekávání většiny účastníků. Po 3 ročnících, které probíhaly na Korábu, je nově zvolené místo v Zeleném Háji obzvláště sťastné, přijelo tam mnoho starých táborníků a všichni si pochvalovali, ale i hodně nových čumáčků s páníčky, kteří byli také nadšení.

Už se těšíme na 10. jubilejní ročník!