Nádherné období adventu je tady. Pro Chňapinku, Artemis a Dassi je to doba lenošení, domácích "tanečků" a vycházek jen tak dlouhých, jaké krátké dny tohoto času dovolují. Artemis už vykazuje nepochybné známky toho, že se Lordík své otcovské úlohy zhostil zodpovědně. Takže ten letošní advent je naplněn i očekáváním štěňátek.

 
  
  

 

03.12.2011 jsme měli milou návštěvu. Přijela paní Thies a Ciara Cassi. Probraly jsme spolu všechny důležité události letošního roku, samozřejmě ze světa jezevčíků, a plánovaly jsme akce pro příští rok, z nichž nejdůležitější je příprava Cassi na štěňátka. Cassi dlouhé povídání unavilo....

  
   

Pak nastoupila moje smečka a vybalovala dárečky...

 
 
 

Během podzimních dnů začala Artemis hárat. Horské louky v noci už postříbřila jinovatka a její kouzelné dílo během dne zanikalo pod hřejivými paprsky slunce. Asi i vlídné dny letšního podzimu mě přiměly k rozhodnutí nechat Artemis nakrýt. Výběr ženicha vzhledem k jejímu vydařenému předchozímu vrhu nebyl těžký. 25.10. byla ARTEMIS VORMICELLI nakryta pejskem LONELY LITTLE LORD KALOKAGATHIA FAI a pokud vše půjde podle očekávání, měla by se štěňátka narodit na Štěpána nebo těsně po vánočních svátcích.

  
 

15. a 16.10.2011  na prestižní dvoudenní výstavě Dortmundu s bohatým zastoupením trpasličích drsnosrstých jezevčíků z několika zemí získala CIARA CASSI VORMICELLI V1, VDH-CAC, res. DTK-CAC a res. CACIB a druhý den V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Nationalsieger.

08.10.2011  na LSA (Landessiegerausstellung) v Lipsku CIARA CASSI VORMICELLI získala V1, VDH-CAC, DTK-CAC, Landessiegerin Sachsen 2011. Paní Iris Thies moc gratuluji a držím palce na následující dvoudenní výstavu v Dortmundu.

25.09.2011  byl "déčkovým" štěňátkům 1 rok. DASSI VORMICELLI k 1. narozeninám dostala týdenní pobyt na chalupě v Krušných horách. Denně běhala mnoho hodin někdy v doprovodu Chňapinky a Artemis po horských loukách a v lesích. Každý den ji husté porosty trávy a borůvčí připravily o nějaké vousy, až jí nakonec zbyla jen nevýrazná rezidua, která se do mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích konané 08.10.2011 rozhodně nestačila vzpamatovat. Ve třídě mladých dostala V2.

 
 

11.09.2011  na speciální výstavě v Jevíčku DAFFI VORMICELLI (Aza) vyběhala V1, CAJC a BOJ.

Na začátku září jsme se byli podívat ve Kdyni, kde probíhal 2. turnus výcvikového tábora jezevčíků pod vedením paní Dany Hájkové. Tábora se zúčastnila i DAFFI VORMICELLI (zvaná Azalka, Aza, Zaza...), přijela z Přerova s o 4 měsíce starší trpasličí drsňačkou Chilli a s Janou a Michalem Schubertovými. Chilli je moc šikovná fenečka, která několik týdnů před nástupem do tábora složila zkoušky z norování s plným počtem bodů, a tak byla na řadě Aza, aby ukázala, zda i jí rodiče dali do vínku pracovní schopnosti. Janička při výcviku mohla vidět a těšit se z toho, co všechno jezevčík dokáže, když se mu to umožní. Aza v 11 měsících udělala barvářskou zkoušku ve 3. ceně se ziskem 72 bodů (3,2,3,1,3). Nejen pro ni, ale i pro Janičku to byla premiéra. Oběma moc gratuluji, těším se s nimi z prvních krůčků na pracovním poli a přeji jim na něm hodně úspěchů.

 

27.08.2011  na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi si DASSI VORMICELLI vedla velmi dobře. Ve veliké konkurenci vyběhala V1, CAJC, BOJ a BOB.

 

 

20. a 21.08.2011  byla národní a mezinárodní výstava psů v Lipsku. Na obou výstavách se předvedla ve třídě pracovní CIARA CASSI VORMICELLI. První den získala V1, CAC VDH, CAC DTK, BOB a 1. místo v FCI skupině 4 (1. BOG), druhý den V1, CAC VDH, res.CAC DTK a res.CACIB. Paní Iris Thies i Cassi moc gratuluji a děkuji.

 

Letošní velmi vrtošivé léto moje malá smečka prožívá opět především na horách. Adolescentka DASSI ulovila a snědla dost motýlů, naštěstí neúspěšně se pokoušela o dopadení nejrůznějších ptáků a koček a naučila se samostatně prohledávat houštiny i les a louku a pokud zrovna nemá nic zajímavého na práci, ukázněně přibíhá na hvizd píšťalky. Temperamentní ARTEMIS málem chytila zmiji. V posledním okamžiku před skokem se mi podařilo jejímu odhodlání zabránit. Nebyl to příjemný zážitek! Maminka CHŇAPINKA kromě opakovaných sond za ondatrou na břehu naší horské říčky žije životem vůdkyně smečky, kterou s nadhledem jí vlastním bez ohledu na to, že je jejím nejmenším členem, stále moudře a někdy i důrazně řídí.

  
 
  

 

16.07.2011  se DASSI VORMICELLI na národní výstavě v Mladé Boleslavi poprvé předvedla ve třídě mladých a získala V1, CAJC, BOJ (Best of Junior), BOB a 4.BOG.

   
 

2.07. - 10.07. 2011  jsme absolvovali 10. ročník výcvikového tábora jezevčíků pod taktovkou Dany Hájkové. Už patříme ke starým mazákům, ovšem pokaždé se něčemu přiučíme, takže musím říci, že každý absolvovaný tábor byl pro mou smečku přínosem. Milé je samozřejmě i setkání s mnoha stejně zapálenými lidmi, kteří svému jezevčíkovi chtějí umožnit skutečné vyžití a nabídnout mu celou škálu zajímavých činností, které s radostí a nadšením vykonává. Pro mou smečku byl letošní tábor spíše rekreační. Cvičila jen Dassi, ale nejen pro nízký věk se zkoušek ještě nemohla zúčastnit. Na jedinou zkoušku, na jejíž účasti jí nebránil její věk, ale zjevná nezralost, jsem ji nehlásila. Asi by nebylo úplně vhodné, aby při zkouškách vloh běhala za motýlky, či vyskakovala za ptáčkem letícím vysoko nad ní. Dassi se na táboře "seznámila" s liškou a s některými disciplínami barvářských zkoušek. Její práce mi dělala radost, stejně jako pracovní pokroky její sestřičky Dinni (viz foto), která se se svým páníčkem tábora také zúčastnila.

Vzhledem k tomu, že téměř každou noc celkem vydatně pršelo, bylo všude hodně slimáků. Artemis se při jedné výpravě do přírody ve skupině slimáků vyválela, takže měla hustým slizem vyzdobený celý obličej a slepené pravé oko. Když jsem ji uviděla a než jsem zjistila příčinu, značně mě její vzhled vyděsil. Kdo ještě nemyl sliz ze slimáka, neví, jak pracné a náročné to je. Nakonec se mi přece jen po značném usilí podařilo všechen sliz odstranit a uvést Artemis do původního stavu. Následující den jsme si obě vše zopakovaly.

Chňapinka byla tentokrát vzorná. Devět táborových dnů uteklo velmi, velmi rychle.

 

19.06.2011 se v Praze konala 6. světová výstava jezevčíků WUT (Welt Union Teckel), na níž se sjelo 490 jedinců tohoto výjimečného plemene. CHŇAPINKA VALENTINKA na ní běhala ve třídě veteránů a získala V1, Světový vítěz veterán WUT 2011 a BOV (nejlepší veterán plemene). "Příjmení" VORMICELLI reprezentovali na této prestižní výstavě 4 jedinci. DAFFI VORMICELLI, zvaná Aza, vyběhala v dorostu VN2, DASSI VORMICELLI VN1. Průběh odpoledních soutěží byl zpočátku, kdy se předváděla nejlepší štěňátka a dorost, dosti překotný a v hale byla velmi špatná akustika, takže jsem s Dassi soutěž nejlepších dorostenek bohužel propásla. CASPAR VORMICELLI se německému rozhodčímu panu Muthsamovi evidentně líbil a tak získal i přes objem hrudnku 37 cm známku výborný. ARTEMIS VORMICELLI se předvedla ve třídě pracovní a myslím, že především její příliš sebevědomě nesený proutek, což na eleganci moc nepřidá, ji posunul na 2. místo ve třídě s výsledkem V2, res.CAC.

   

18.06.2011 se předvedla v Praze na klubové výstavě jezevčíků ve třídě dorostu malá DIDO VORMICELLI. Pro ni i pro její paničku to byla výstavní premiéra, obě si na ní vedly výborně, vybojovaly spolu VN2 a dostaly od rozhodčího pana Coufala doporučení, jak se připravit na příští výstavu. Dido totiž nespolupracovala při kontrole zubů.

Ve tř. štěňat a v dorostu se na několika jarních výstavách objevila DAFFI VORMICELLI, která působí na Moravě u Schubertů, kde má o 4 měsíce starší parťačku. Oběma se vede dobře a nejen na výstavách. Ani moje smečka nelenošila. Na žádné výstavě sice nebyla, zato si užívala přírody. Oblíbené lokality, kam vzhledem k nadmořské výšce přichází jaro o něco později, se už také zazelenaly, rozkvetlé louky jsou plné barev a vůní, které jsou pro malou DASSI neznámé, a tak má stále co dělat, aby všechny nové dojmy vstřebala a naučila se v nich orientovat. Na víkendy se už několik týdnů, k obrovské radosti všech tří feneček,  přesouváme na Přebuz, kde mají k dispotici velikou zahradu a všude kolem lesy a louky protkané mnoha potůčky i většími vodními toky.

  
 
 
 

Na začátku června přicestovala z Německa do Klatov CIARA CASSI VORMICELLI na národní výstavu, kde si vyběhala V1, CAC.  Radost jsem měla nejen z výsledku, ale i z neočekávaného zastavení  paní Thies s Cassi na Přebuzi při cestě domů. V Klatovech se předvedl také CASPAR VORMICELLI a přestože od pana rozhodčího MVDr. Švece dostal krásný posudek, získal nakonec VD za obvod hrudníku 37 cm. CASPAR musí vyštíhlet!!

Poslední květnovou sobotu jsme měli na chalupě milou návštěvu. Přijel COUSTEAU VORMICELLI, zvaný Kusík. Setkání bylo pro nás i pro pejsky velmi příjemné. Kusík nás upozornil, že hárání malé DASSI právě přichází.

  

V květnu přijela na dvoudenní výstavu do Litoměřic CIARA CASSI VORMICELI. Na národní výstavě získala V1, CAC, Národní vítěz a na mezinárodní výstavě V1, CAC, res. CACIB

 

01.05.2011  jsem dostala od paní Thies milou zprávu. CIARA CASSI VORMICELLI na mezinárodní vystavě psů v Opole získala V1, CWC/CAC, res.CACIB. 

Ve dnech 15. - 17.4. se celá naše smečka přesunula na výcvikový víkend jezevčíků pořádaný Katkou Benediktovou a Petrem Kalašem. Ubytování bylo v zámku Březina na Rokycansku, kde bylo zajištěno i výtečné stravování, a výcvik probíhal v přilehlých honitbách, které jsou spolu se zámkem majetkem Zdeňka hraběte Sternberga. Výcvik byl soustředěn na přípravu pejsků ke zkouškám vloh. Musím podotknout, že byl zaměřen i na "výchovu" nás vůdců. Pro jezevčíky i jejich doprovod to byly velmi příjemně strávené dny v milé společnosti a v krásném prostředí. 

 

DASSI chodí na výpravy do přírody také bez doprovodu matky a sestry, aby se naučila samostatnosti. 

 

ARTEMIS provádí každoroční průzkum života ještěrek a letos má spolupracovnici... 

   

09.04.2011  přijela CIARA CASSI VORMICELLI se svou paničkou na návštěvu. Nejsrdečněji ji z celé mé smečky vítala Dassi. 

 

Druhý dubnový víkend jsme odjeli na chalupu. Dosud zmrzlá zem se i tam konečně prohřála a CHŇAPINKA předvedla oběma dcerám, jaké se před nimi otevřely možnosti. Naštěstí se k ní připojila jen Artemis. 

 

...a tady jsou obě zase čisťoučké a spokojené z dobře odvedeného díla. 

 

19.03.2011 je malé DASSI a jejím sestřičkám 25 týdnů. "Kulatinky", kterých mají všechna mláďata vskutku nadbytek, si Dassi užila ve společnosti starší sestry a maminky v oblíbené lokalitě blízko Božího Daru. Dnes tam vykouzlila zima, nad kterou sluníčko začíná pomalu vítězit, mimořádně krásné dílo, které se mi jen z malé části podařilo zdokumentovat. Skutečnost byla mnohokrát úchvatnější.

  
 
  

 

Dva první březnové víkendy byly celkem teplé, sníh i v blízkém okolí Karlových Varů roztál a tak malá DASSI konečně vyrazila do lesů. Většinou chodíme dvoufázově, nejprve jde Dassi a  po ní obě dospělé fenečky.

 
  

 

27.02.2011  jsme byli na klubové výstavě v Plzni. Sešli jsme se tam s 2 našimi odchovy. CASPAR Vormicelli (1.foto) získal V1, CAC, CC WUT a BOB a absolvoval bonitaci s kódem 1m/ALR/5. Tento pejsek v létě loňského roku složil zkoušky vloh a norování (84 bodů, 11 sec.), takže dnes splnil podmínky k uchovnění. COUSTEAU Vormicelli (2.foto) běhal s bratrem v mezitřídě a bohužel se dnes vůbec nechtěl předvádět - získal v konkurenci 5 psů V3. Na této výstavě vstoupila do výstavního dění malá DASSI Vormicelli a vedla si opravdu dobře, dostala ve třídě štěňat známku VN1. Drsnosrsté trpasličí jezevčíky posuzovala německá rozhodčí paní Anja Pusch.

 

 

12. a 13.02.2011  Do studených Karlových Varů přinesla sobota vlídné, skoro jarní počasí, zatímco neděle byla opět zimní, a tak všechny sobotní vůně a pachy jsou opět částečně skryté pod tou bílou peřinkou, ale už ne na dlouho!

 
 

 

V uplynulém týdnu jsem na webových stránkách jedné spřátelené chovatelské stanice našla zmínku o přípravách odrostlejších štěňátek na lov zdokumentovanou několika fotografiemi. Polila mě hanba, že chudinka malá Dassi je v tomto ohledu zcela zanedbaná. Hned v sobotu jsme vyrazili do Německa s cílem nakoupit nejen pamlsky pro feny, ale především pomůcky na výcvik. Výprava se vydařila a příprava na norování nejen na bavlněný uzlík, ale na skutečnou (ovšem plyšovou) lišku, kachnu a myš už je i u nás v plném proudu!

 
   

 

11.01.2011  v první polovině 4. měsíce svého života se malá DASSI VORMICELLI v absolutním klidu přenesla přes silvestrovské ohňostroje a petardy do nového roku. Ostatně Artemis s Chňapinkou jí byly dobrým příkladem. Dassi se pilně učí čistotnosti, rozmary počasí jí to poněkud ztěžují, ale přesto úspěšnost venčení je více než 50%. Z uší jsem jí otrimovala štěněcí závojíčky a z těla přerostlou srst a Dassi se tak definitivně rozloučila s raným štěněcím věkem a získala část elegance dospělého jezevčíka.

   
 

NOVINKY 2010

NOVINKY 2009

NOVINKY 2008

NOVINKY 2007

NOVINKY 2006